wtorek, 15 lipca 2014

Dziewuszki 2


Witajcie Kochani!
Wpadam na chwilkę, by pokazać że coś tam nieco dłubię w Dziewuszkach.
Niewiele przybyło ale zawsze do przodu.
Czasu brakuje - paca, goście, goście, goście :D
Ale fajnie jest ;)
 

Mulinki zakupiłam w większym mieście, bo jak w końcu trafiłam do pasmanterii w tym mniejszym, ale bliższym miasteczku, w momencie jej otwarcia, okazało się, że brakuje tam muliny z palety najbardziej mi potrzebnych kolorów ;)


 A powyżej przedstawiam dokończoną wróżkę. Jeszcze nie wyprasowana, bo i na razie bez konkretnego przeznaczenia, ląduje w szafie z gotowymi haftami oczekiwać swej pory.

Zdjęcia dziś ładnie wyszły, na słoneczku. I kolorki są zbliżone do naturalnych co mnie cieszy.

Nitki Ariadny Dziękuję za uznanie :D W samochodzie wyszywam ciesząc się przywilejami pasażera :D (nie muszę uważać na drogę)

8 komentarzy:

 1. cudna ta wróżka :) gdzie można zdobyć wzorki, bo ostatnio chodzi za mną coś w jednym kolorze :) co do wyszywania w samochodzie to podziwiam, bo ostatnio próbowałam w autobusie jadąc na długą wycieczkę i nie dałam rady - krzyżyki wychodziły jakieś trzęsące się...

  OdpowiedzUsuń
 2. podaję mój adres: caath79@gmail.com i z góry dziękuję za wzorki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna ta wróżka jest!

  Co do Twojego komentarza na moim blogu,
  masz rację, przeliczanie na złotówki nie ma sensu, gdy żyjesz i zarabiasz w funtach, chciałam jednak pokazać różnice w cenach, ponieważ dostaję dużo zapytań na ten temat. Co do zarobków, moich nie będę tu omawiać, bo uważam, że jest to osobista sprawa. :) Natomiast napiszę trochę o minimalnych zarobkach. Na wyspie to Ł6.31 za godzinę. Ciężko mi uogólniać, ale takiego wynagrodzenia należy się spodziewać w wielu hotelach, restauracjach, ogólnie wiele jest takich miejsc. Przy pracy pełnoetatowej mamy 40 godzin tygodniowo. Od zarobków odliczany jest podatek w wysokości 20%. Minimalna krajowa to ponad Ł800 za miesiąc jak wynika z moich obliczeń. O cenie wynajmu mieszkań będzie już wkrótce post, ale ogólnie rzecz biorąc jest to od 450-w górę. Najwięcej mieszkań 1 pokojowych jest w przedziale cenowym 500-600, ale oczywiście wszystko zależy od tego w jakim miejscu się wynajmuje. Rachunki to ok. Ł160 (woda,prąd,gaz,internet + council tax). Ajj trochę się rozpisałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna wróżka, może naszyj ją na kosmetyczkę, albo zrób etui na telefon :-) Jest śliczna, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Odnoszę się tutaj do komentarza na moim blogu. Szczerze powiedziawszy to trudno przewidziec polityke jakiegokolwiek kraju po wyjściu z unii. ale też nie dajmy się zastraszyć: że bedziemy musieli wyjechać, że utrzymujemy się, bo zasiłki nam pomagają, itp. UK i Irlandia to dwa różne państwa i nie wiem, co tak naprawdę zrobiłoby jedno, albo drugie. Na pewno zadne nie chciałoby stracic pracowników - tak dobrych, jak jesteśmy my, ludzie z Europu Wschodniej. Nalezy pamiętac o tym, ze inna jest jednak sytuacja tych, którzy są już tutaj rezydentami(na to trzeba kilka lat stałego pobytu w kraju), a inna tych, którzy nimi nie są, czy dopiero co przyjechali.
  Generalnie uważamy, że opozycja próbuje zastraszyć Polaków, że bez unii to już nie damyrady. natomiast nie mówi o tym, ze unia wwala się w sprawy wewnętrzne państwa, próbuje decydować o tym, co jej nie powinno interesowac.

  jeśli myślicie o wyjeździe to pamiętajcie - trzeba miec kasę na start,a jak wyjeżdża się dziećmi, to sporo tej kasy nalezy sobie odłozyć. to tak pokrótce, bo publicznie nie zagłęiam się w takie tematy

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczna wróżka.. :) Taka skromna lecz zarazem elegancka.. :) A co do dziewuszek spokojnie, skończysz ten śliczny obraz :)

  OdpowiedzUsuń